Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
961 Views
SAÇ EKİMİ

Günümüzde kabul edilmiş ve en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olan FUE (Follicular Unit Extraction) ayrıntılı planlama, titiz çalışma ve uzman ekip gerektiren bir saç ekim tekniğidir.

Alım (harvesting) 1 mm'nin altında küçük greftler halinde yapılır. Alım verici (donör) sahanın kabul edilebilir seyrekleşmesine müsaade edecek kadar yapılır. Erkek tipi saç dökülmesi (androjenik alopesi) hastasında verici saha sağlıklıysa alınan kök sayısı binlerle ifade edilir. Eksik olan sahaya açılan milimetrik kanallara ekim yapılır.

Ekim sonrası saçların bir kısmı dökülebilir. Erken dönemde sonuç çok farkedilmese de aylar içinde ekilen saçlar çıkmaya başlar. Son sonuç için en az 6 ay geçmesi gereklidir. Özellikle ekimden sonraki ilk günlerde hastaların yapılan önerilere uymaları, gerekli bakımı yapmaları sonucu pozitif yönde etkiler.

Uygulama lokal anestezi altında gerekirse hastaya anestezi uzmanı tarafından sakinleştirici verilip hasta konforu arttırılarak yapılır. Hastalarıma saç ekimi uygulamasını tam teşekküllü hastanede, ameliyathane ortamında yapmaktayız.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

SOSYAL MEDYA