Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1 View
SAÇ EKİMİ

Günümüzde kabul edilmiş ve en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olan FUE (Follicular Unit Extraction) ayrıntılı planlama, titiz çalışma ve uzman ekip gerektiren bir saç ekim tekniğidir.

Alım (harvesting) 1 mm'nin altında küçük greftler halinde yapılır. Alım verici (donör) sahanın kabul edilebilir seyrekleşmesine müsaade edecek kadar yapılır. Erkek tipi saç dökülmesi (androjenik alopesi) hastasında verici saha sağlıklıysa alınan kök sayısı binlerle ifade edilir. Eksik olan sahaya açılan milimetrik kanallara ekim yapılır.

Ekim sonrası saçların bir kısmı dökülebilir. Erken dönemde sonuç çok farkedilmese de aylar içinde ekilen saçlar çıkmaya başlar. Son sonuç için en az 6 ay geçmesi gereklidir. Özellikle ekimden sonraki ilk günlerde hastaların yapılan önerilere uymaları, gerekli bakımı yapmaları sonucu pozitif yönde etkiler.

Uygulama lokal anestezi altında gerekirse hastaya anestezi uzmanı tarafından sakinleştirici verilip hasta konforu arttırılarak yapılır. Hastalarıma saç ekimi uygulamasını tam teşekküllü hastanede, ameliyathane ortamında yapmaktayız.

1
merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by