Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Meme küçültme ameliyatı (redüksiyon mammoplasti) sadece estetik değil aynı zamanda kimi zaman rekonstrüktif bir ameliyattır. Büyüklüğe ve destek yapılardaki gevşemeye bağlı sarkan bir meme hastalarda mekanik sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir hatta kamburluğa bile yol açabilir. Günlük fizik aktivite sınırlanabilir. Ayrıca iri memeler giysi seçimi konusunda zorluklar yaratırken, kadının kendine olan güvenini sarsarak sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olabilir.

Meme küçültme ameliyatı memelere doğal bir görünüm kazandırırken yukarıda sıralanan sorunlar ortadan kaldırılmış olur. Kişinin yaşamı kolaylaşır. Meme büyümesinin sebepleri arasında genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hormonal hastalıklar sayılabilir. Kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile mevcut sorun daha da artar. Meme dokusunun artması ve buna bağlı iri meme sorunu anneler dışında genç kızlarda da görülebilir. Buna virjinal meme hipertrofisi adı verilir.

Gigantomasti (aşırı büyük göğüsler) ırsi olabildiğinden 16 – 18 gibi erken yaşlarda da ortaya çıkabilmektedir. Bu durum genç kızlık döneminde çoğu zaman psikolojik problemlere de neden olabilmektedir.

Uygun hastalarda on sekiz yaşından itibaren iri ve sarkık göğüslerde fazla olan deri ve meme dokusu çıkarılır ve meme başları normal yüksekliğe getirilir. Böylece göğüslerde daha dik, formda ve düzgün bir görünüm elde edilir.

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında hastane şartlarında yapılır.

Aklınıza takılanlar için sağ taraftaki mesaj bırakma kutusunu kullanarak sorularınızı bana iletebilirsiniz.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

SOSYAL MEDYA