Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Hastalar gelişimsel olarak memelerinin küçük olmasından, emzirme veya kilo kayıplarından sonra memelerinin hacim kaybetmesi-sarkmasından yada memelerindeki asimetriden yakınarak estetik cerraha başvurur.

Muayene sırasında memelerinizin büyüklüğü, derinizin yapısı, göğüs duvarınızın ve omuzlarınızın genişliği, boyunuz ve en önemlisi beklentileriniz göz önüne alınarak sizin için en uygun olacak meme büyüklüğü saptanır.

Meme büyütme ameliyatları meme protezleri ile yapılmaktadır. Halen proteze alternatif daha iyi bir yöntem bulunmaması protezleri altın standart yapar. Göğüs büyütücü hap, krem ya da benzeri uygulamaların etkinliği ispat edilememiştir.

Meme protezleri, meme şeklinde hazırlanmış balona benzer yapılardır. Yuvarlak ve anatomik denilen damla şeklinde olanları mevcuttur. Kadının memesindeki duruma uygun olarak bunlardan biri seçilir .Balon kısmı silikondan yapılmıştır; vücuttaki dokulara uyum sağlaması için protezin yüzeyi pürtüklü olarak üretilmiştir.

Seçilmiş hastalarda meme protezi dışında yağ enjeksiyonu da meme şeklini düzeltmede kullanılabilen bir yöntemdir. Yalnız, yağ enjeksiyonu ile tam bir büyütme yapmak mümkün değildir. Kontur düzeltme, dekolte dolgunlaştırma gibi kısıtlı rötüşler yapılmakta, küçük bir göğüs yağ enjeksiyonu (lipofilling) ile tam olarak büyütülememektedir.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

SOSYAL MEDYA