Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Liposuction  kilo vermeye direnç gösteren bölgelerdeki inatçı yağ dokusunun çekilip alınmasına dayalı bir işlemdir.  Liposuction zayıflama ameliyatı değildir, şekil düzeltme ameliyatıdır. Normalden fazla biçimde artmış, diyet ve egzersizle eritilemeyen yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılırken, bölgesel yağ hücre sayısı da azaltılmış olur. Bu sayede ileri dönemlerde kilo alındığı taktirde sorunlu bölgelerin fazla dolması da engellenmiş olur.

Yağ hücreleri (lipositler) doğumdan itibaren ilk 2 yılda ve ergenlik dönemi dışında sayıca artmazlar. Bu dönemlerde aşırı kilo değişimi yağ hücrelerinde bölünerek çoğalmaya sebep olabilir. Bunun dışında erişkinlerde yağ hücre sayısı sabittir. Kilo alımında  yağ hücrelerinin hacmi artar. Beslenme alışkanlıkları ve yaşam biçimi insanların kilo alıp vermelerinde en önemli faktörlerdir.

Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz ve sonrasında da düzenli bir yaşam tarzı şarttır. Ancak bu şartlar yerine getirilmesine rağmen karın, bel, kalça, uyluk dış ve iç tarafı, diz gibi vücudun belli bölgelerinde inatçı yağ birikimi olabilir.

Liposuction ameliyatında uygulama yapılacak bölgeye sıvı ile şişirilir. Daha sonra bu bölge üzerine çok ufak birkaç kesi yapılır. Bu kesilerden ince kanüller ile vakum işleminin başlaması ile istenmeyen yağlar uzaklaştırılır.

Hastanın durumuna göre uygulama esnasında lazer, ultrason ya da radyofrekans ile yağ önceden eritilerek işlemin başarısı arttırılır.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

SOSYAL MEDYA