Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Lazer kelimesi “Light Amplification of Stimulated Emission of Radiation” cümlesinin Başharflerinden oluşturulmuştur . Her ne kadar bu harfler LASER olsa da bu kelime Türkçemize Lazer olarak yerleşmiştir. Kısaca sadece belli dalgaboyundaki renge özgü yüksek enerjili ışın salınmasına bağlı o renkte ısı oluşturulması ve yakma işlemidir.

Kalıcı epilasyonda amaç lazer kaynağı ile kıl foliküllerinin imha edilmesidir. Lazer tipleri arasında sadece Alexandrite, Nd-Yag ve diot lazer kıl folliküllerini ortadan kaldırır. Nd-Yag lazer kırmızı renk dalgaboyuna atış yaptığı için follikülü besleyen kılcal damarı yakarken Alexandrite lazer kıl köküne spesifik atış yapar.

Lazer epilasyon estetik ve hijyen amacıyla tercih edilmesinin dışında halk arasında kıl dönmesi olarak da bilinen pilonidal sinüs ( kist dermoid sakral) ameliyatı sonrası KDS’nin tekrar (nüks) oranını düşürmek için önerilmektedir.

Uygulamanın başarısı kullanılan lazer cihazına, kullanıcının tecrübe ve yetkinliğine, hastanın kıl renk, yoğunluğuna, işlem yapılan bölgeye ve ten rengine göre değişiklik arz eder.

Aslında bir lazer olmayan IPL cihazları kuvvetli bir ışık huzmesinin belli filtrelerden geçirilmesi ile kesin bir dalgaboyu olmasa da belli bir aralık içinde enerjinin hapsedilmesi esasına dayanır. Enerji kaynağının bir Lazer sistemi olmaması, sabit dalgaboyunun tutturulamaması nedeniyle IPL sistemleri epilasyonda tatmin edici sonuç vermemektedir. IPL sistemlerinin kontrolsüz bir güç olması sebebiyle deride yanık riski yüksektir.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

SOSYAL MEDYA