Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme:

Fraksiyonel Lazer, milimetreden küçük çaplı lazer ışını ile ciltte sığ tüneller açılarak işlev görür. Bu tüneller çok küçük çaplı ve derin olmadığı için iyileşme skar dokusu gelişmeden olur. Bu sayede hem cilt kanlanmasını arttırıp dermisin kollajen sentezini tetikler hem hasarlı ve dokuyu ortadan kaldırır. Hem ablasif hem hem non-ablasif etkisi vardır. İyileşme süresi “resurfacing” yapan lazerlere göre çok daha kısadır.

Endikasyonları:

  • Cilt yenileme ve gençleştirme. Kırışıkları azaltma

  • Bazı cilt lekelerinin silinmesi

  • Ameliyat-yanık skarlarının düzeltilmesi

  • Akne (sivilce) izleri

Dövme (tattoo) Silme:

İstenmeyen dövmelerin silinmesinde lazer ilk seçenektir. Kullanılan dövme boyasının rengine göre farklı dalgaboylarında ışın kullanılır. Sağlam cildin hasar görmesini minimum tutabilmek için atış yapan cihazın nanosaniyeler kadar kısa ve keskin atış yapması gerekir. Bu yüzden dövme silmek için “Q-Switch” olarak adlandırılan özel lazer cihazları kullanılmalıdır. Bu cihazlar dışındaki lazer cihazları dövme silmede başarısız olur. Hatta yanık izlerine sebep olabilir.

Varis ve Kılcal Damar tedavisi

Benzer şekilde özellikle hemoglobin rengini gören lazer cihazları ile yapılır. Bu sayede seçci ısı enerjisi ile damarlar hasar görerek kapanır. Dışarıdan yapılan uygulamalar ile kalın, variköz damarlar dışarıdan imha edilemez. Bu damarlara “endolazer” uygulaması yapılmalıdır. Yani damarın içeriden yakılarak kapatılması gerekir.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

SOSYAL MEDYA