Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Karın ve göbek bölgesindeki bölgesel ve istenmeyen yağ dokusu ile deri sarkmasının onarımı için uygulanan bir metoddur. Özellikle hamilelik sebebiyle oluşan çatlaklarının ve sarkmış karın derisinin düzeltilir. Rektus diastazı olarak adlandırılan, kilo alıp-vermelere ve gebeliğe bağlı karın ön duvarındaki esas bariyer olan fasyanın gevşekliğine bağlı gelişen fıtıklaşma karın germe ameliyatı ile düzeltilir.

Abdominoplasti(karın germe), genel anestezi ile sezaryen izinin bulunduğu bölgeden yapılır. Operasyonda yağ dokusu ve deri fazlalıkları alınır ve karın kasları arasındaki fasya olarak adlandırılan ve bir tür iç korse olarak görev yapan yapıdaki gevşeklik onarılır.

Ameliyat süresi 2 – 4 saattir. Hastanede kalış süresi 2 gündür. Hastalar ameliyattan bir hafta sonra poliklinik kontrollerine başkasından yardım almadan gelebilirler. Ameliyattan itibaren 4- 6 hafta kadar karın kaslarının kullanımını gerektiren ağır işler (ağır spor, yük taşınması) yasaklanmakla birlikte günlük işlerin yapılmasında bir engel yoktur.

Muayenenizde genel sağlık durumunuz, karın, bel ve diğer bölgelerdeki yağlanma ve bu yağların dağılımı, karın cildinin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini tespit edilir. Bu muayene sırasında; geçirdiğiniz hastalıklar,halen mevcut sağlık problemleriniz ( şeker hastalığı vb) , alışkanlıklarınız (sigara, içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb) hakkında doktora doğru ve ayrıntılı bilgi vermelisiniz. Bu muayene sırasında doktorunuza söylemeniz gereken diğer bir konu, bu ameliyatı neden istediğiniz ve bu ameliyattan neler beklediğiniz ile ilgilidir

Karın germe esnasında gerekirse bel ve diğer bölgelere yapılan liposuction ya da yağ enjeksiyonu vücut hatları daha iyi hale getirilebilir.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

SOSYAL MEDYA