Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com

Gözkapağı estetiği (blefaroplasti) göz çevresi dokularında kalıtsal, yapısal, çevresel sebeplere ya da yılların verdiği hasara bağlı olarak oluşan yağ torbalarının, deri sarkmalarının ve kas atrofisinin düzeltilmesine yönelik işlemler bütünüdür.

Alt ve/veya üst kapak blefaroplasti ameliyatı ile yıllar içinde gelişen hasarı ortadan kaldırarak tekrar genç, dinamik ve zinde bakışlar kazanılır.Pitozis (kapaklarda düşüklük) ve aşırı kapak sarkması olan hastalarda fazla cilt görme alanına gireceği ya da kirpik şeklinde bozulmaya sebep olacağı için blefaroplasti ile pozitif estetik görünüm dışında fonksiyonel kazanım da elde edilir.

Blefaroplasti genel anestezi altında ya da lokal anestezi ve IV. sedasyon (damardan verilen sakinleştirici) eşliğinde yapılabilir. Varolan sorunun boyutu ve durumuna göre fazla olan deriyi, torbalaşmış yağ dokularını alır. Göz çevresi yağ dokusunun fıtıklaşması varsa ve sorun yağ dokusunda artış değil sadece yağın olması gereken yerden dışarıya taşması ise bu bölgede gerekli bariyer onarımı yapılır.

Gözkapaklarının derisinin ince, iyi beslenen ve iyileşme potansiyeli yüksek olma özelliğinden dolayı ameliyattan birkaç ay sonra izler belli belirsiz hale gelir. Sadece alt kapak torbalarının alınması yeterli olacaksa göz kapağının iç kısmından “transkonjunktival” yaklaşım ile cilt kesisi yapmadan işlem sonlandırılacağı için iz kalmaz.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

SOSYAL MEDYA