Dr. Gürler Akınbingöl ile Estetik ve Plastik Cerrahi
+902124661250 gurlera@gmail.com
Cilt bakım ve Tedavileri

Temiz atıklardan arındırılmış bir cilt her zaman daha sağlıklı ve zinde görünür. Modern cihazlar ve kaliteli kozmetik ürünlerin uzman ellerde birleşmesi ile cildiniz yeniden nefes alır, ışıldar. Daha genç, güzel ve aydınlık görünmenizi sağlar.

Gerektiğinde cilt bakımına ilave olarak PRP (platelet rich plasma), Botilinum toxin-A, dolgu, dermapen, dermaroller, HiFU, lazer ve diğer alternatifler hedef çıtamızı yükseltir.

 

kliniğimizde uzman estetisyenler tarafında kişiye özel cilt bakımı hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer kelimesi “Light Amplification of Stimulated Emission of Radiation” cümlesinin Başharflerinden oluşturulmuştur . Her ne kadar bu harfler LASER olsa da bu kelime Türkçemize Lazer olarak yerleşmiştir. Kısaca sadece belli dalgaboyundaki renge özgü yüksek enerjili ışın salınmasına bağlı o renkte ısı oluşturulması ve yakma işlemidir.

Kalıcı epilasyonda amaç lazer kaynağı ile kıl foliküllerinin imha edilmesidir. Lazer tipleri arasında sadece Alexandrite, Nd-Yag ve diot lazer kıl folliküllerini ortadan kaldırır. Nd-Yag lazer kırmızı renk dalgaboyuna atış yaptığı için follikülü besleyen kılcal damarı yakarken Alexandrite lazer kıl köküne spesifik atış yapar.

Lazer epilasyon estetik ve hijyen amacıyla tercih edilmesinin dışında halk arasında kıl dönmesi olarak da bilinen pilonidal sinüs ( kist dermoid sakral) ameliyatı sonrası KDS’nin tekrar (nüks) oranını düşürmek için önerilmektedir.

Uygulamanın başarısı kullanılan lazer cihazına, kullanıcının tecrübe ve yetkinliğine, hastanın kıl renk, yoğunluğuna, işlem yapılan bölgeye ve ten rengine göre değişiklik arz eder.

Aslında bir lazer olmayan IPL cihazları kuvvetli bir ışık huzmesinin belli filtrelerden geçirilmesi ile kesin bir dalgaboyu olmasa da belli bir aralık içinde enerjinin hapsedilmesi esasına dayanır. Enerji kaynağının bir Lazer sistemi olmaması, sabit dalgaboyunun tutturulamaması nedeniyle IPL sistemleri epilasyonda tatmin edici sonuç vermemektedir. IPL sistemlerinin kontrolsüz bir güç olması sebebiyle deride yanık riski yüksektir.

Laser Tedavileri

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme:

Fraksiyonel Lazer, milimetreden küçük çaplı lazer ışını ile ciltte sığ tüneller açılarak işlev görür. Bu tüneller çok küçük çaplı ve derin olmadığı için iyileşme skar dokusu gelişmeden olur. Bu sayede hem cilt kanlanmasını arttırıp dermisin kollajen sentezini tetikler hem hasarlı ve dokuyu ortadan kaldırır. Hem ablasif hem hem non-ablasif etkisi vardır. İyileşme süresi “resurfacing” yapan lazerlere göre çok daha kısadır.

Endikasyonları:

  • Cilt yenileme ve gençleştirme. Kırışıkları azaltma

  • Bazı cilt lekelerinin silinmesi

  • Ameliyat-yanık skarlarının düzeltilmesi

  • Akne (sivilce) izleri

Dövme (tattoo) Silme:

İstenmeyen dövmelerin silinmesinde lazer ilk seçenektir. Kullanılan dövme boyasının rengine göre farklı dalgaboylarında ışın kullanılır. Sağlam cildin hasar görmesini minimum tutabilmek için atış yapan cihazın nanosaniyeler kadar kısa ve keskin atış yapması gerekir. Bu yüzden dövme silmek için “Q-Switch” olarak adlandırılan özel lazer cihazları kullanılmalıdır. Bu cihazlar dışındaki lazer cihazları dövme silmede başarısız olur. Hatta yanık izlerine sebep olabilir.

Varis ve Kılcal Damar tedavisi

Benzer şekilde özellikle hemoglobin rengini gören lazer cihazları ile yapılır. Bu sayede seçci ısı enerjisi ile damarlar hasar görerek kapanır. Dışarıdan yapılan uygulamalar ile kalın, variköz damarlar dışarıdan imha edilemez. Bu damarlara “endolazer” uygulaması yapılmalıdır. Yani damarın içeriden yakılarak kapatılması gerekir.

Dr. Gürler Akınbingöl Estetik Cerrahi kliniği ile 10 yılı aşkın süredir İstanbul Bakırköy’de hastalarımıza hizmet vermektedir.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

SOSYAL MEDYA